Ściany oporowe - estetyczny element przestrzenny?

Blanka Marciniak 2021-10-15 0 komentarzy
Wpis

Dysponując określonym budżetem przeznaczonym na zagospodarowanie przestrzenne, należy zadbać o wykorzystanie rozwiązań gwarantujących nie tylko odpowiedni wygląd, ale także trwałość całej konstrukcji. Często korzysta się w takiej sytuacji z obrobionego kamienia typu granit. Można z niego tworzyć dostosowane do potrzeb pod kątem wielkości i grubości ścianki na skwerach miejskich lub zboczach. Jest to świetna opcja do zabezpieczenia osuwiska przy drogach lub budynkach. 

Wielozadaniowość i wytrzymałość granitu dostrzegają pracownicy firmy Pascal Prefabrykaty Sp. z o.o. W ich ofercie klient może zamówić mury i ściany oporowe wykonane ze wspomnianego materiału. To propozycja, z której mogą skorzystać zarówno klienci biznesowi lub instytucjonalni, jak i prywatni. Usługa dostępna jest z dowozem, rozładunkiem na miejscu oraz montażem. 

Same w sobie ściany z granitu nie są zbyt dekoracyjne, choć wyglądają estetycznie, a wspomniany dostawca dba, by były to każdorazowo elementy docięte na wymiar i odpowiednio obrobione. Ich olbrzymią zaletą, co doceniają klienci, jest możliwość dalszej dowolnej aranżacji. Świetnie komponują się z zielenią i różnymi kwietnymi nasadzeniami. Mogą stanowić centralny punkt przestrzenny lub też zostać użyte jako jego tło. Dzięki gładkiej powłoce materiału nie ma problemu z utrzymaniem ścian w czystości. Zazwyczaj wystarczy spłukanie kurzu i zanieczyszczeń wodą. Granitowi nie szkodzi nawet mocniejsze szorowanie z użyciem detergentu, na przykład usuwanie pozostałości po zwierzętach. 

Wpis okazał się przydatny? Zostaw komentarz!