Jakie cechy powinna mieć dobra platforma learningowa?

Miłosz Cieślak 2023-05-30 0 komentarzy
Wpis

Szkolić swych pracowników można na różne sposoby, na przykład wysyłając ich na szkolenia zewnętrzne, to jednak generuje spore koszty, związane także ze zmniejszeniem czasu poświęcanego na wykonywanie obowiązków zawodowych. Poza tym nie ma takiej możliwości w przypadku, gdy chce się szkolić swych pracowników na temat związany z firmą, na przykład wprowadzeniem w niej nowych usług czy produktów. Wówczas szkoleniem musi zająć się sama firma. Zamiast zaś przeprowadzać je w klasyczny, dość nudny sposób, z użyciem prezentacji w formie spotkania, lepiej postawić na e-learning, nie bez powodu tak dziś popularny.

Do tego oczywiście będzie niezbędna specjalnaplatforma learningowa. By dobrze spełniała ona swoją funkcję, musi mieć wiele pożądanych cech, jak choćby łatwość zarządzania, a także optymalizacja kosztów. Oczywiście walory w niej muszą dostrzegać także uczestnicy szkoleń i kursów. Firma Wecreo, dostarczająca takie rozwiązania, doskonale orientuje się w potrzebach i oczekiwaniach obu stron, dlatego między innymi oferuje bazę wiedzy, do której zawsze można wrócić czy też elementy grywalizacji oraz quizy i pytania kontrolne. Pozwala to lepiej motywować pracowników do przyswajania nowych informacji, ale i im samym daje odpowiedź na pytanie, czy odpowiednio przyswoili sobie wiedzę. Jeśli tak nie jest, mogą cofnąć się do poprzednich części szkolenia czy właśnie skorzystać z bazy wiedzy.

Bardzo istotnym walorem platform dostarczanych przez tę firmę jest też możliwość układania indywidualnych ścieżek szkoleń nawet dla wszystkich pracowników osobno, co w przypadku szkoleń w tradycyjnej formie byłoby niezwykle uciążliwe - mogłoby bowiem polegać na przeprowadzaniu szkoleń dla pojedynczych osób. Platforma istotne ułatwia takie zadania oraz zmniejsza ich koszt.

Wpis okazał się przydatny? Zostaw komentarz!